T494U336K010AT
5S-T494U336K010AT
T494U336K010AT
CAP TANT 33UF 10V 10% 2311
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:T494
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):600 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2311 (6028 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.110 W (6.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.059 (1.50mm)