T494B475K010AH
5S-T494B475K010AH
T494B475K010AH
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1411
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:T494
Capacitance:4.7??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.5 Ohm
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.083 (2.10mm)