T494B336M010AH
5S-T494B336M010AH
T494B336M010AH
CAP TANT 33UF 10V 20% 1411
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:T494
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.4 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.083 (2.10mm)