T494B335K035AT
5S-T494B335K035AT
T494B335K035AT
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 1411
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | T494 |
| Capacitance: | 3.3??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.3 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083 (2.10mm) |