T494B105K025AH
5S-T494B105K025AH
T494B105K025AH
CAP TANT 1UF 10% 25V 1411
Product Description
Packaging:-
Series:T494
Capacitance:1??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):2 Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.083 (2.10mm)