T494A686K004AT
5S-T494A686K004AT
T494A686K004AT
CAP TANT 68UF 4V 10% 1206
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | T494 |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 4V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 3 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071 (1.80mm) |