T494A475M010AT
5S-T494A475M010AT
T494A475M010AT
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:T494
Capacitance:4.7??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):3 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.071 (1.80mm)