T494A225M020AT
5S-T494A225M020AT
T494A225M020AT
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1206
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:T494
Capacitance:2.2??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:20V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):4 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.071 (1.80mm)