T491U106K020AT
5S-T491U106K020AT
T491U106K020AT
CAP TANT 10UF 20V 10% 2312
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:T491
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:20V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059 (1.50mm)