T491C685M035AH
5S-T491C685M035AH
T491C685M035AH
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2413
Product Description
Packaging:-
Series:T491
Capacitance:6.8??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2413 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110 (2.80mm)