T490T476M010ATE1K0
5S-T490T476M010ATE1K0
T490T476M010ATE1K0
CAP TAN 47UF 20% 10V 3528-12
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | T490 |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 40??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047 (1.20mm) |