T490B337M006ATE800
5S-T490B337M006ATE800
T490B337M006ATE800
CAP TAN 330UF 20% 6V 3528-21
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:T490
Capacitance:330??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):800 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 40??????C
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.083 (2.10mm)