T489B106M006ATE3K0
5S-T489B106M006ATE3K0
T489B106M006ATE3K0
CAP TAN 10UF 20% 6V 3528-21
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | T489 |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 3 Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083 (2.10mm) |