T428P397K006AH6110
5S-T428P397K006AH6110
T428P397K006AH6110
CAP TANT 390UF 6V 10% 2824
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | T428 |
| Capacitance: | 390??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 130 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2824 (7260 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.283 L x 0.236 W (7.20mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150 (3.80mm) |