T356H336K016AS
5S-T356H336K016AS
T356H336K016AS
CAP TANT 33UF 16V 10% RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:T356
Capacitance:Active
Tolerance:33??????F
Voltage - Rated:??????10%
Type:16V
ESR (Equivalent Series Resistance):Conformal Coated
Operating Temperature:1.6 Ohm
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.299 Dia (7.60mm)
Lead Spacing:0.469 (11.90mm)
Manufacturer Size Code:0.200 (5.08mm)