T356G686K006AT
5S-T356G686K006AT
T356G686K006AT
CAP TANT 68UF 6.3V 10% RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:T356
Capacitance:Active
Tolerance:68??????F
Voltage - Rated:??????10%
Type:6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance):Conformal Coated
Operating Temperature:1.8 Ohm
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.248 Dia (6.30mm)
Lead Spacing:0.449 (11.40mm)
Manufacturer Size Code:0.200 (5.08mm)