T356G106K035AT7301
5S-T356G106K035AT7301
T356G106K035AT7301
CAP TANT 10UF 35V 10% RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:T356
Capacitance:Discontinued at Digi-Key
Tolerance:10??????F
Voltage - Rated:??????10%
Type:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):Conformal Coated
Operating Temperature:2 Ohm
Lifetime @ Temp.:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:-
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.248 Dia (6.30mm)
Lead Spacing:0.449 (11.40mm)
Manufacturer Size Code:0.200 (5.08mm)