T356F226K016AT
5S-T356F226K016AT
T356F226K016AT
CAP TANT 22UF 16V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | T356 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 22??????F |
| Voltage - Rated: | ??????10% |
| Type: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | 2 Ohm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.236 Dia (6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.441 (11.20mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.200 (5.08mm) |