T355D275K035AT7301
5S-T355D275K035AT7301
T355D275K035AT7301
CAP TANT 2.7UF 35V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | T355 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 2.7??????F |
| Voltage - Rated: | ??????10% |
| Type: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.390 (9.90mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.125 (3.18mm) |