T355A125K025AT7301
5S-T355A125K025AT7301
T355A125K025AT7301
CAP TANT 1.2UF 25V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | T355 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 1.2??????F |
| Voltage - Rated: | ??????10% |
| Type: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.175 Dia (4.45mm) |
| Lead Spacing: | 0.340 (8.64mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.125 (3.18mm) |