T354M476K035AT7301
5S-T354M476K035AT7301
T354M476K035AT7301
CAP TANT 47UF 10% 35V RADIAL
Product Description
Packaging:-
Series:T354
Capacitance:Active
Tolerance:47??????F
Voltage - Rated:??????10%
Type:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):Conformal Coated
Operating Temperature:800 mOhm @ 100kHz
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):Disc
Lead Spacing:0.402 Dia (10.20mm)
Manufacturer Size Code:0.740 (18.80mm)
Features:0.250 (6.35mm)