T354G106K035AS
5S-T354G106K035AS
T354G106K035AS
CAP TANT 10UF RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | T354 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 10??????F |
| Voltage - Rated: | ??????10% |
| Type: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.449 (11.40mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.250 (6.35mm) |