T354E225K050AT
5S-T354E225K050AT
T354E225K050AT
CAP TANT 2.2UF 50V 10% RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:T354
Capacitance:Active
Tolerance:2.2??????F
Voltage - Rated:??????10%
Type:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):Conformal Coated
Operating Temperature:3.5 Ohm
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.217 Dia (5.50mm)
Lead Spacing:0.400 (10.16mm)
Manufacturer Size Code:0.250 (6.35mm)