T354A105K035AT7301
5S-T354A105K035AT7301
T354A105K035AT7301
CAP TANT 1UF 35V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | T354 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 1??????F |
| Voltage - Rated: | ??????10% |
| Type: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | 8 Ohm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.175 Dia (4.45mm) |
| Lead Spacing: | 0.340 (8.64mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.250 (6.35mm) |