T350K226M035AT
5S-T350K226M035AT
T350K226M035AT
CAP TANT 22UF 35V 20% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | T350 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 22??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | - |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.350 Dia (8.90mm) |
| Lead Spacing: | 0.532 (13.50mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.200 (5.08mm) |