T350K106K050AT
5S-T350K106K050AT
T350K106K050AT
CAP TANT 10UF 50V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | T350 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 10??????F |
| Voltage - Rated: | ??????10% |
| Type: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | 1.6 Ohm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.350 Dia (8.90mm) |
| Lead Spacing: | 0.532 (13.50mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.200 (5.08mm) |