T350G686K006AT
5S-T350G686K006AT
T350G686K006AT
CAP TANT 68UF 6.3V 10% RADIAL
Capacitance:Active
Tolerance:68??????F
Voltage - Rated:??????10%
Type:6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance):Conformal Coated
Operating Temperature:1.8 Ohm
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.248 Dia (6.30mm)
Lead Spacing:0.402 (10.20mm)
Manufacturer Size Code:0.100 (2.54mm)