T350G475K050AS
5S-T350G475K050AS
T350G475K050AS
CAP TANT 4.7UF 50V 10% RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:T350
Capacitance:Active
Tolerance:4.7??????F
Voltage - Rated:??????10%
Type:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):Conformal Coated
Operating Temperature:2.5 Ohm
Lifetime @ Temp.:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:-
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.248 Dia (6.30mm)
Lead Spacing:0.402 (10.20mm)
Manufacturer Size Code:0.100 (2.54mm)