T350F226K016AT7301
5S-T350F226K016AT7301
T350F226K016AT7301
CAP TANT 22UF 16V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | T350 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 22??????F |
| Voltage - Rated: | ??????10% |
| Type: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | 2 Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.236 Dia (6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.390 (9.90mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.100 (2.54mm) |