T350E106M025AT7301
5S-T350E106M025AT7301
T350E106M025AT7301
CAP TANT 10UF 25V 20% RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:T350
Capacitance:Active
Tolerance:10??????F
Voltage - Rated:??????20%
Type:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):Conformal Coated
Operating Temperature:2.5 Ohm
Lifetime @ Temp.:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:-
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.217 Dia (5.50mm)
Lead Spacing:0.350 (8.90mm)
Manufacturer Size Code:0.100 (2.54mm)