T350E106K020AT
5S-T350E106K020AT
T350E106K020AT
CAP TANT 10UF 20V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | T350 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 10??????F |
| Voltage - Rated: | ??????10% |
| Type: | 20V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | 2.9 Ohm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.217 Dia (5.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.350 (8.90mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.100 (2.54mm) |