T350E106K016AT7301
5S-T350E106K016AT7301
T350E106K016AT7301
CAP TANT 10UF 16V 10% RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:T350
Capacitance:Active
Tolerance:10??????F
Voltage - Rated:??????10%
Type:16V
ESR (Equivalent Series Resistance):Conformal Coated
Operating Temperature:3.2 Ohm
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.217 Dia (5.50mm)
Lead Spacing:0.350 (8.90mm)
Manufacturer Size Code:0.100 (2.54mm)