T350C225M035AT7301
5S-T350C225M035AT7301
T350C225M035AT7301
CAP TANT 2.2UF 35V 20% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | T350 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 2.2??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | - |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.331 (8.40mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.100 (2.54mm) |