T350A334K050AS
5S-T350A334K050AS
T350A334K050AS
CAP TANT 0.33UF 50V 10% RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:T350
Capacitance:Active
Tolerance:0.33??????F
Voltage - Rated:??????10%
Type:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):Conformal Coated
Operating Temperature:15 Ohm
Lifetime @ Temp.:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:-
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.177 Dia (4.50mm)
Lead Spacing:0.280 (7.10mm)
Manufacturer Size Code:0.100 (2.54mm)