T350A105M035AS
5S-T350A105M035AS
T350A105M035AS
CAP TANT 1UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | T350 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 1??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | 8 Ohm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.177 Dia (4.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.280 (7.10mm) |
| Manufacturer Size Code: | 0.100 (2.54mm) |