T322D565K035AT
5S-T322D565K035AT
T322D565K035AT
CAP TANT 5.6UF 10% 35V AXIAL
Series:T322
Capacitance:5.6??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):3 Ohm @ 100kHz
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.180 Dia x 0.420 L (4.57mm x 10.67mm)