T322C475K035AT
5S-T322C475K035AT
T322C475K035AT
CAP TANT 4.7UF 35V 10% AXIAL
Series:T322
Capacitance:4.7??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):3 Ohm
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.180 Dia x 0.345 L (4.57mm x 8.76mm)