T322C226K010AS
5S-T322C226K010AS
T322C226K010AS
CAP TANT 22UF 10V 10% AXIAL
Series:T322
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):2.7 Ohm
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.180 Dia x 0.345 L (4.57mm x 8.76mm)