T322C225K050AS
5S-T322C225K050AS
T322C225K050AS
CAP TANT 2.2UF 50V 10% AXIAL
Series:T322
Capacitance:2.2??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:50V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):3.5 Ohm
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.180 Dia x 0.345 L (4.57mm x 8.76mm)