T322C156K015AT
5S-T322C156K015AT
T322C156K015AT
CAP TANT 15UF 15V 10% AXIAL
Series:T322
Capacitance:15??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:15V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):2.5 Ohm
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.180 Dia x 0.345 L (4.57mm x 8.76mm)