M39006/22-0151
5S-M39006/22-0151
M39006/22-0151
CAP TANT 39UF 10% 60V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | Military |
| Capacitance: | CLR79 |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 39??????F |
| Type: | ??????10% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60V |
| Operating Temperature: | Hermetically Sealed |
| Lifetime @ Temp.: | 3.4 Ohm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | - |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Axial |
| Lead Spacing: | 0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm) |