Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation F980J107MMAAXE
F980J107MMAAXE
5S-F980J107MMAAXE
F980J107MMAAXE
CAP TANT POLY 100UF 6.3V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:F98
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):10 Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.035 (0.90mm)