F980G475MUA
5S-F980G475MUA
F980G475MUA
CAP TANT 4.7UF 4V 20% 0402
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | F98 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 4.7??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 4V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Molded |
| Operating Temperature: | 20 Ohm |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0402 (1106 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm) |
| Lead Spacing: | 0.024 (0.60mm) |