F980G336MMA
5S-F980G336MMA
F980G336MMA
CAP TANT 33UF 4V 20% 0603
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | F98 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 33??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 4V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Molded |
| Operating Temperature: | 4 Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0603 (1608 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) |
| Lead Spacing: | 0.035 (0.90mm) |