F980G107MSA
5S-F980G107MSA
F980G107MSA
CAP TANT 100UF 4V 20% 0805
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | F98 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 100??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 4V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Molded |
| Operating Temperature: | 4 Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0805 (2012 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Lead Spacing: | 0.035 (0.90mm) |