F951C336MBAAQ2
5S-F951C336MBAAQ2
F951C336MBAAQ2
CAP TANT 33UF 16V 20% 1411
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | F95 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 33??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | 500 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 1411 (3528 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |