F950J226MRAAQ2
5S-F950J226MRAAQ2
F950J226MRAAQ2
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 0805
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | F95 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 22??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | 2 Ohm |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0805 (2012 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.087 L x 0.049 W (2.20mm x 1.25mm) |
| Lead Spacing: | 0.063 (1.60mm) |