F950G107MPAAQ2
5S-F950G107MPAAQ2
F950G107MPAAQ2
CAP TANT 100UF 4V 20% 0805
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | F95 |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 100??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 4V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Conformal Coated |
| Operating Temperature: | 1.2 Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0805 (2012 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.087 L x 0.049 W (2.20mm x 1.25mm) |
| Lead Spacing: | 0.047 (1.20mm) |