F931D685KBA
5S-F931D685KBA
F931D685KBA
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 1411
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | F93 |
| Capacitance: | 6.8??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 20V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.5 Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.091 (2.30mm) |