Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation F931D685KAA
F931D685KAA
5S-F931D685KAA
F931D685KAA
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 1206
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:F93
Capacitance:6.8??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:20V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):3.5 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.071 (1.80mm)